אודות עדי ז'ל
 
הרשמה לתחרות
 
קרן עדי
 
פרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב
 
תערוכות
 
פרסומים
 
פרוייקטים נוספים
 
צור קשר
 
חדשות
 
עמוד הבית    English
 

במרכז עשייתה של קרן עדי עומדת תחרות בינלאומית דו-שנתית לאמנות ועיצוב, שבסופה מוענק לזוכים "פרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב", וכן פרס כספי מכובד. כל תחרות עוסקת בנושא הקשור להגות ולמסורת היהודית, והוא נקבע על ידי ועדת ההיגוי של הקרן.
התחרות פתוחה בפני אמנים מעל גיל 18 מכל תחומי האמנות החזותית.
בתחילת כל תחרות מקיימת קרן עדי יום עיון העוסק בנושא התחרות מהיבטים שונים, כגון: יהדות, אמנות, פילוסופיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, מדע ועוד.
חבר שופטים בינלאומי בוחן את ההצעות המוגשות לתחרות: יצירות נבחרות עולות לשלב הגמר ומתוכן נבחרת היצירה הזוכה במקום הראשון.
הנושאים שנבחרו עד כה לתחרות הינם 'גבולות של קדושה' (תשס"א, 2001), 'אור וחומר' (תשס"ג, 2003) ו'יחיד ויחד' (תשס"ה, 2005).
בסיום כל תחרות, מקיימת קרן עדי בשיתוף עם מוזיאון ישראל, ירושלים, תערוכה ובה מוצגות היצירות שעלו לשלב הגמר וכן יצירות נוספות העוסקות בנושא.
כמו כן, פרסמה הקרן ספרים שסיכמו את התחרויות ואת ימי העיון: 'גבולות של קדושה - בחברה, בהגות ובאמנות', ו'אורים - האור בספרות, בהגות ובאמנות'. בכוונתנו להמשיך בכך בסיום כל אחת מן התחרויות.


גבולות של קדושה - תשס'א 2001

קרוב ל- 250 עבודות הוגשו לתחרות. היצירות פרשו קשת רחבה של פרשנויות לנושא מתוך זיקה אל ההיסטוריה היהודית, ההלכה, המנהג, תורת הסוד, וכן אל נושאים כמו מיגדר, פוליטיקה, נוף, וכל הקשור לחיים יהודיים וישראליים בימינו. האמנים התמודדו עם שאלות הקשורות להגדרת שני מרכיביו של הנושא: מה מהווה גבול? מה היא משמעות הקדושה? מי קובע ומחליט בעניינים אלה? האם אפשר בכלל להגדיר שני מושגים אלה? האם ניתן לדבר על אפשרות של הצבת גבול לקדושה? 
ההתלהבות שבה עסקו בנושאים אלה אמנים כה רבים מישראל, אירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה וכן אפריקה, מעידה עד כמה נגע הנושא בעצב חשוף ובנושא רגיש, בוער ועכשווי.

על התערוכה   גבולות של קדושה- הספר 
תכנית יום העיון

אור וחומר - תשס'ג 2003

ועדת ההיגוי של קרן עדי בחרה בנושא 'אור וחומר' לתחרות השניה על "פרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב" לשנת תשס"ג - 2003. עם תחילתו של התהליך, קיימה הקרן יום-עיון בנושא 'אוֹרים' במוזיאון ישראל. הדוברים ביום- העיון, אנשי רוח, מדענים ואמנים, ניסו להקיף את שלל ביטוייו של ה'אור' בספרות, במחשבה ובאמנות, בתרבות העולם בכלל ובזו של עם ישראל בפרט, בתחומים רבים ומגוונים: פיזיקה, פסיכולוגיה, מדע הדתות, מקרא, הלכה, אגדה, ספרות הסוד, ספרות עברית חדשה, ספרות העולם, פולקלור, עיצוב, אמנות יהודית ואמנות כללית. יום-העיון היה פתוח לקהל הרחב, השתתפו בו למעלה מ- 1000 איש, והוא זכה להדים חיוביים רבים ביותר.
לתחרות בנושא 'אור וחומר' הוגשו למעלה מ- 300 יצירות שהתמודדו עם הנושא בדרכים שונות, תוך מתן פרשנויות ייחודיות ושימוש באמצעי מבע אמנותיים - מגוונים.

על התערוכה   אורים - הספר 
תכנית יום העיון

יחיד ויחד - תשס'ה 2005

לתחרות השלישית על "פרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב", לשנת תשס"ה - 2005, קבעה ועדת ההיגוי של קרן עדי את הנושא "יחיד ויחד במסורת ובמחשבה היהודית". יום העיון שקדם לפתיחתה של התחרות, התקיים במוזיאון ישראל ועסק בנושא 'יחיד ויחד' מהיבטים שונים - יהודיים, אמנותיים, פילוסופיים, מדעיים, כלכליים, חברתיים ועוד.
לתחרות זו צורף לקט מקורות מתוך רצון ליצור זיקה בין היצירות לבין ערכים יהודיים ומקורות יהודיים שעניינם יחיד ויחד.   
במועד זה הוגשו למעלה מ- 400 יצירות על ידי אמנים מהארץ ומהעולם.

ראיון עם יגאל צלמונה, אוצר ראשי בינתחומי, מוזיאון ישראל ירושלים, שופט בתחרות פרס עדי

על התערוכה   יחיד ויחד - הספר 
תכנית יום העיון
שבר ותיקון - תשס'ח 2008

בתאריך י"ג בסיון תשס"ח (16.6.06) קיימה קרן עדי בשיתוף עם האוניברסיטה העברית  בירושלים ומוזיאון ישראל יום עיון בנושא "שבר ותיקון". יום העיון התקיים באודיטוריום ע"ש וייז בגבעת רם, האוניברסיטה העברית. בסיום היום הוכרזה על תחילתה של התחרות הרביעית. 

הודעה למששתפי התחרות: במהלך חודש מרץ 2009 נשלח הודעה לכל משתתף לגבי החלטת ועדת השיפוט.

לקט מקורות בנושא 'שבר ותיקון'  
תכנית יום העיון
Powered by POENTA - leading e-business solutions    All Rights Reserved to The Adi Foundation    Copyright © 2006